Google

Beşiktaş'ın taraftar grubu "Çarşı", "Cezafest" organizasyonuyla siyah-beyazlı kulübe maddi ve manevi katkıda bulunacak.

Siyah-beyazlı futbol takımının Galatasaray ile oynadığı derbide çıkan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan aldığı 4 maç iç sahada seyircisiz oynama cezası sonrası Çarşı, kulübüne destek vermek için "Cezafest" organizasyonu düzenleyecek.
Küçükçiftlik Park'ta Çarşı grubundan Yunus Emre Yıldız, Ayhan Güner ve Borga Budak, düzenledikleri basın toplantısıyla organizasyon hakkında bilgiler verdi.
Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında, 21 Ekim Pazartesi günü Çaykur Rizespor maçıyla seyircisiz oynama cezasının ilkini çekecek siyah-beyazlı kulübe, yapılacak organizasyonla taraftarlar maddi yardımda da bulunacak.
Basın toplantısında konuşan Budak, 21 Ekim Pazartesi günü saat 17.00'de başlayacak organizasyon için 15 bin bilet hazırladıklarını belirterek, şunları söyledi:
"Organizasyonumuzu Çaykur Rizespor maçında 15 bin kişinin katılımıyla İnönü Küçükçiftlik Park'ta yapacağız. Bu organizasyon için mekanın başına İnönü ismini getirerek ruhumuzu yansıtmak istedik. Biletlerimiz hafta başında Biletix'te satışa çıkacak. İki tip bilet olacak. Biletler, organizasyonu yerinde takip edecek taraftarlarımız için 20 lira olarak satışa çıkacak. Diğer bir seçenek ise dünya genelindeki Beşiktaşlılar için biletler 10 lira olarak satışa sunulacak."
Organizasyondan elde edilen bilet gelirlerinin bir kısmının kulübe "feda" edileceği belirten Budak, "Festivalde sosyal etkinliklerde olacak. En önemlisi köy okullarına yardım için kampanya standımız olacak. Spor bizim için eğlencedir. Bizim bir sloganımız var, 'Kendi yaralarımızı kendimiz sararız biz sadece ve sadece Beşiktaşımıza sarılırız.' Biletlerden elde edilen gelirlerin bir kısmını da kulübümüze feda edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Basın toplantısında konuşan Yıldız ise bu ceza alınan dönemde kulübe maddi ve manevi desek olmak istediklerini aktararak, Galatasaray maçında sahaya giren taraftarları eleştirdi. Yıldız, "Sahaya atlayan değil, Beşiktaşımıza gerçek destek veren Beşiktaşlıları festivale bekliyoruz" dedi
Şarkıcılar Ali Altay, Özgün, Bendeniz, Birol Can, Hayko Cepkin ve Ceza'nın mini konserler vereceği festivale Beşiktaş İntegral Forex Basketbol Takımı'nın oyuncularının da katılacağı kaydedildi.AA

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Başa Dön