Google

 
Apple iOS 7 ile birlikte gelen kilit ekranının geçilmesini kapsayan güvenlik açığını son yayınladığı güncelleme ile çözmüştü. Ancak iOS 7'nin uygulamaların çökmesine sebep olduğuna dair yeni kullanıcı şikayetleri gelmeye başladı.

Her yeni işletim sistemi ile birlikte daha fazla artan uygulamaların çökmesi sorunu iOS 7 ile birlikte yeniden ortaya çıksa da asıl ilginç olan bu oranın iPhone 5S’te en üst seviyede olması. All Things D‘nin belirttiğine göre iPhone 5S’te uygulamaların çökmesi ve açılamama sorunu iPhone 5 ve iPhone 5C’den daha fazla.

SORUN HER ZAMANKİNDEN DAHA BÜYÜK 

Araştırmalara göre iPhone 5 ve iPhone 5C’de uygulamaların çökme oranı yüzde birin altındayken iPhone 5S’te bu oran yüzde ikiyi buluyor. Diğer bir deyişle iOS 7 yüklü iPhone 5S alan kullanıcıların uygulamalarında sorun yaşama olasılığı her zamankinden daha büyük.

iPhone 5S 64 bit A7 çipe ve M7 işlemciye sahipken aynı zamanda piyasaya sürülen iPhone 5C bu açılardan iPhone 5 ile aynı özellikleri taşıyor. Uygulamaların çökme oranının iPhone 5S’te daha fazla olmasının sebebinin ise uygulama geliştiricilerin iOS 7'ye uyumlu uygulamalar geliştirirken ve uygulamalarını güncellerken iPhone 5S’in donanımının buna yeterince hazır olmaması olduğu söyleniyor.

Durum böyleyken Apple’ın kullanıcı bildirimlerinden yola çıkarak mobil işletim sistemi için iyileştirmeler içeren güncellemeler yayınlaması bu sorunları kısa sürede çözüyor. Apple’ın bu son durumla ilgili bir güncelleme yayınlamayı planlayıp planlamadığı bilinmese de iPhone 5S’nin Türkiye’de satışa çıkmasına günler kalmışken uygulamalarda yaşanan bu sorunların kullanıcı tepkilerini çekeceği kesin

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Başa Dön