Google

iPhone veya iPad'inizde pil ömrünüzü uzatmak için bunu yapıyorsanız, bizce vazgeçin.


iPhone'ların pili hızlı tükendiğinde art plandaki uygulamaları kapatmanın bu sorunu çözeceği düşünülür. Bu yol, bilgisayarlar dahilin doğru olsa da iOS'lu aygıtlarda durum biraz ayrımlı.

iPhone'da "art planda" duran uygulamaları kapatmanız, pil ömrünü uzatmadığı gibi kısaltabilir de. Bunun nedeni, bir uygulamayı kapattığınızda onu RAM'den kaldırıyor olmanız. Yapmak istediğiniz tam da bu olabilir, ancak uygulamayı RAM'den kaldırmanız, onu tekrar açtığınızda telefonunuza daha çok yük bindirecektir. Dahası aygıtınız daha çok belleğe gereksinim duyduğunda art plan uygulamalarını zaten otomatik olarak kapatır.

Önemli olan nokta, iOS'un aslında gerçek anlamda çoklu görev yapmadığı: Arka planda çalıştığını düşündüğünüz uygulamalar, aslında dondurularak bekletilir ve işlemciyi kullanmazlar.

"Arka planda uygulkör yenileme" ("Background App Refresh") işlevini etkin durume getirmediyseniz, müzik , konum hizmetleri, ses kaydı, VOIP aramaları (örnek: Skype) gibi işlevler dışındaki hiçbir işlem art planda çalışmaz. Arka planda çalışan uygulamalar, pil simgesinin tarafında kendi simgesini göstererek sizi bilgilendirecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Başa Dön