Google

 HER uykuda sadece birkaç saniye görülen rüyalara teknolojiden bir çözüm geldi.Artık istediğimiz rüyayı istediğimiz zaman istediğimiz sürece görebileceğimizi uzmanlar ve gözlüğün tasarım sahibi olanak vereceğini idda etmekte. Önümüzdeki Günlerde daha iyi gelişmeler eğer olursa hata merkezi web tasarım 'dan ulaşarak takip edebilirsiniz.

‘Reeme’ adında geliştirilen cihaz, ‘lucid dream’ yani açık rüya olarak ifade edilen bir rüya gözlüğü. Gözlüğün iç kısmında bulunan 6 adet LED lamba ile kulanıcıların kapalı olan gözlerinden sinyal gönderiliyor. Böylece kullanıcılar, görmek istedikleri rüyaya konsantre olarak uykuya dalıyor. Uyku halindeyse kullanıcılar, bilinçli olarak istedikleri rüyayı görebiliyor.
Rüya süresi ise kullanıcılar tarafından ayalarlanabiliyor. Sleepwithreeme.com sitesine giren kullanıcılar ayarlar bölümünden kendi uyku ve rüya sürelerini gözlüğü ekrana tutarak değiştirebiliyor. Örneğin, 4 saat boyunca uyuyacak bir kullanıcı gözlüğünü ayarlayarak en verimli saatlerde istediği rüyayı görebiliyor. Kitlesel fonlama platformu olan Kickstarter’da alan bir proje olan Reeme henüz şu anda satışta bulunmuyor. Ancak gelecek aylarda Reeme raflardaki yerini 80 dolarlık fiyat etiketiyle alacak.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Başa Dön