Google


Çin'de gerçekleşen sıradan bir iPhone hırsızlığı, sonrasında yaşananlarla "yok artık" dedirtti!


Cep telefonları ve özellikle akıllı cep telefonları günümüzün vaz geçilmez cihazları olmuş durumdalar. Onları o ya da bu şekilde kaybetmekse, günlük hayatlarımızı derinden etkileyecek sorunlara yol açar. Cihazın kendisini kaybetmek bir yana, içerisindeki GB'larca verinin de ortadan kaybolması ve de özellikle tüm iletişim bilgilerinin bir anda uçup gitmesi, yeri zor doldurulur bir boşluk yaratır.
Çin'de gerçekleşen bir hırsızlık olayındaysa, hırsız telefon sahibine kimsenin aklına gelmeyecek bir "iyilik" yaptı. Independent'dan gelen habere göre, Zou Bin isimli şahısın beraber taksiye bindiği kişi, o farkına varmadan üzerinde bulunan iPhone'nunu çalmış. Yeni bir telefon alan Zou ise hırsızın elinde bulunduğuna emin olduğu eski telefon numarasına ev adresini içeren bir mesaj atarak, hırsızın çaldığı telefonu belirtilen adrese göndermesini rica etmiş. Pek tabii telefon geri gelmemiş ama...
Ama Zou giriştiği işten eli tamamen boş da ayrılmadı. Attığı mesajdan sadece birkaç gün sonra, içerisinde eski SIM kartı ve daha da önemlisi el yazısıyla yazılmış tam 11 sayfa, 1.000'den fazla telefon numarası listesi kendisine yollandı. Hırsızın telefon içerisindeki numaraları tek tek eliyle yazması ve eski sahibine ulaştırması olağan dışı bir durum pek tabi ama telefonun çalınmış olduğu da bir gerçek. Yine de, günümüzde içerisinde birçok veri barındıran SIM kartına geri ulaşmak bile büyük bir lütuf sayılabilir..

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Başa Dön